Wszystko co najlepsze z morza dla prawidłowego oddychania

Strona głównaFaq

FAQ

 • Co zawiera preparat PHYSIOMER?

  PHYSIOMER to naturalny, sterylny, izotoniczny roztwór wody morskiej. Nie zawiera konserwantów.

  "Izotoniczny" oznacza, że stężenie soli minerałów i pierwiastków śladowych w produktach PHYSIOMER jest takie samo, jak stężenie soli w naszym organizmie, tj. dziewięć gramów na litr.

  Dzięki zawartości ponad 80 składników mineralnych, receptura produktów PHYSIOMER odzwierciedla zawartość naszych własnych komórek. W porównaniu z podobnymi produktami, jedynie PHYSIOMER zawiera taki naturalny zestaw minerałów i pierwiastków śladowych, które wspólnie umożliwiają właściwe funkcjonowanie organizmu.

  Ta specjalna receptura uzyskana została dzięki unikalnemu, chronionemu patentem procesowi produkcyjnemu opracowanemu przez Goëmar Laboratories.

 • Czy PHYSIOMER zawiera siarkę?

  Siarka jest dobrze znana ze swojego korzystnego wpływu na układ oddechowy. Jest ona często stosowana w leczeniu termalnym, ale pacjenci nie zawsze lubią jej ostry zapach.

  Siarka znajduje się w wodzie morskiej w innej postaci - bezzapachowych siarczanów, w połączeniu z tlenem.

  PHYSIOMER zawiera siarkę w postaci występującej naturalnie w wodzie morskiej.

 • Co sprawia, że PHYSIOMER jest skuteczny?

  Skuteczność produktów PHYSIOMER jest wynikiem naturalnych właściwości naprawczych oraz specyficznego działania oczyszczającego nos.

  Jedynie PHYSIOMER zawiera naturalny zestaw ponad 80 minerałów, które wspólnie łagodzą suchość, świąd i niedrożność nosa. PHYSIOMER wykazuje działanie udrażniające, przeciwzapalne i odżywcze, co zostało wykazane podczas podstawowych badań przeprowadzonych przez Goëmar we współpracy z oddziałami INSERM (Francuski Instytut Zdrowia i Badań Medycznych) specjalizującymi się w badaniach nad komórkami układu oddechowego.

  Badania pokazały istotne znaczenie minerałów i pierwiastków śladowych dla regeneracji błon śluzowych układu oddechowego, a także ich skuteczność w porównaniu ze zwykłym roztworem soli fizjologicznej.PHYSIOMER wykazuje podwójne działanie:

  1. Działanie terapeutyczne- udrażnia zablokowany nos- łagodzi obrzęk i podrażnienie w obrębie przewodów nosowych- nawilża suchą śluzówkę nosa- pomaga przywrócić naturalną funkcję obronną systemu śluzowo-rzęskowego nosa
  2. Działanie profilaktyczne-zapobiega szerzeniu się infekcji nosa do ucha i dolnych dróg oddechowych.
 • Czy PHYSIOMER może być używany razem z innymi lekami? Na przykład, czy można go stosować z kortykosteroidem, lekiem przeciwhistaminowym, przeciwzakaźnym czy antybiotykiem?

    Tak, nie wahaj się stosować PHYSIOMER razem z innymi lekami miejscowymi czy ogólnoustrojowymi.

  Ponadto stosowanie produktów PHYSIOMER w połączeniu z kortykosteroidem, lekiem przeciwhistaminowym, przeciwzakaźnym czy antybiotykiem jest bardzo zalecane w przypadku nieżytu nosa, szczególnie jeśli lek podawany jest miejscowo.

  PHYSIOMER ułatwia działanie miejscowo podawanych leków, poprzez wymywanie nadmiaru wydzieliny z nosa.
 • Czy PHYSIOMER jest bezpieczny dla niemowląt i małych dzieci?

  PHYSIOMER jest bezpieczny podczas stosowania u noworodków, niemowląt i małych dzieci.

  Matki noworodków (dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy) mogą preferować stosowanie PHYSIOMER Unidoses w jednorazowych dozownikach przystosowanych do łatwego podawania preparatu do małych nozdrzy dzieci.

  U niemowląt i małych dzieci, matki doceniają mikrodyfuzję uzyskiwaną dzięki końcówce Confort Tip produktu PHYSIOMER Baby Spray. Produkt przeznaczony jest szczególnie do podawania do delikatnych nosków małych dzieci. Dzięki blokadzie zabezpieczającej oraz gładkiemu pokryciu końcówka Comfort Tip sprawia, że oczyszczanie nosa jest łatwiejsze i bardziej przyjazne dla dzieci.
 • Moje dziecko płacze podczas stosowania preparatu PHYSIOMER. Czy to jest normalne?

    PHYSIOMER Baby Spray jest zazwyczaj stosowany po raz pierwszy, kiedy Twoje dziecko jest po raz pierwszy przeziębione… innymi słowy, w niełatwym okresie dla dziecka i rodziców.

  Podczas pierwszego użycia produktu, Twoje dziecko może płakać, szczególnie, jeśli nie oczekiwało pojawienia się płynu w nosku.

  Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek dla dziecka, ważne jest przestrzeganie instrukcji dotyczących użycia. Możesz na przykład rozpylić trochę produktu PHYSIOMER w powietrzu, aby zabawić dziecko lub, jeśli jest starsze możesz zastosować produkt na sobie jako przykład.

  Po kilku dniach Twoje dziecko przyzwyczai się do nowej rutyny.

 • Czy PHYSIOMER może być stosowany kilka razy dziennie?

    PHYSIOMER może być stosowany tyle razy, ile potrzeba, bez ograniczeń, począwszy, już od najwcześniejszego okresu.

  PHYSIOMER Unidoses może być stosowany od urodzenia, a PHYSIOMER Baby Spray po ukończeniu 2 tygodni życia.

 • Czy częste stosowanie preparatu PHYSIOMER powoduje jakiekolwiek działania niepożądane?

   W ciągu ostatnich 15 lat nasze badania kliniczne wykazały, że PHYSIOMER nie powoduje działań niepożądanych.

  PHYSIOMER może być bezpiecznie stosowany przez każdego.

 • Czy PHYSIOMER może powodować alergię?

  Nie zgłaszano przypadków reakcji alergicznych.

 • Czy PHYSIOMER ma jakiś szczególny zapach?

   Produkty PHYSIOMER są wykonane wyłącznie z oczyszczonej, naturalnej wody morskiej.

  Nie zawierają perfum, konserwantów czy dodatków chemicznych.
  Posiadają bardzo delikatny zapach przypominający o morskim pochodzeniu.

 • Co zrobić, jeśli końcówka dozownika jest zablokowana?

   W pewnych okolicznościach (suche powietrze, przerwy w użyciu, hipertoniczny roztwór), sole mineralne zawarte w produktach PHYSIOMER mogą ulegać krystalizacji wewnątrz wylotu końcówki dozownika i powodować jej zablokowanie.

  Jeśli do tego dojdzie, zalecamy przepłukanie końcówki dozownika gorącą wodą, aby rozpuścić sole mineralne i przywrócić działanie aerozolu.

 • Co znaczą słowa "Sterile A" na opakowaniu preparatu PHYSIOMER?

    "A" oznacza "Aseptyczny".

  Logo "Sterile A" stanowi oznakę jakości produktów PHYSIOMER, odzwierciedlając wyjątkowy, opatentowany proces produkcyjny, odnoszący się do sterylnych warunków przy produkcji leków. W tym procesie nie stosuje się konserwantów czy chemicznych dodatków. Jest to jedyny naturalny proces utrzymywania czystości wody morskiej i jej pierwotnych właściwości.

 • Czym PHYSIOMER różni się od zwykłego roztworu soli fizjologicznej oraz innych preparatów wody morskiej?

  Roztwory soli fizjologicznej to generyczne roztwory niezawierające substancji mineralnych i pierwiastków śladowych.  Są one przygotowane jedynie z wody i chlorku sodu.

  Większość innych produktów wody morskiej zawiera więcej zwykłej wody, niż wody morskiej lub wodę destylowaną zamiast wody morskiej. Ze względu na swoje rozcieńczenie mają one bardzo niewielką zawartość minerałów.

  Jedynie receptura produktów PHYSIOMER obejmuje zestaw ponad 80 różnych minerałów i pierwiastków śladowych, pochodzących w 100% z oczyszczonej, naturalnej wody morskiej.

  Ten szczególny zestaw współdziałających ze sobą składników zapewnia produktom PHYSIOMER unikalne właściwości przeciwzapalne i naprawcze względem komórek, przewyższające właściwości jakichkolwiek generycznych roztworów soli fizjologicznej oraz innych preparatów wody morskiej.Porównanie produktów PHYSIOMER i soli fizjologicznej

  Porównanie produktów PHYSIOMER i soli fizjologicznej

  Minerały i pierwiastki śladowe odgrywają istotną rolę w układzie oddechowym:

  • żelazo jest dobrze znane ze swojego działania przeciwinfekcyjnego
  • magnez, cynk i selen mają działanie udrażniające
 

Gdzie kupić

Physiomer dostępny jest w wielu aptekach na terenie całego kraju. Znajdz punkt w tórym najwygodniej bedzie Ci zakupić PHYSIOMER